Online Ön Muhasebenin Önemi

Online Ön Muhasebenin Önemi

Ön muhasebe, bir işletme için en önemli departmandır. İster küçük isterse de büyük bir işletme olsun yapılan tüm ticari işlemler Genel muhasebe’ ye gitmeden önce ön muhasebe tarafından işlem görmek zorundadır. İşletmeye giren ve çıkan tüm stoklar, kesilen ve alınan tüm fatura ve irsaliyeler, cari hesaplar, banka hesapları, çek ve senetler ile kasa işlemleri ve personel kayıtları ön muhasebe tarafından yapılmaktadır. Eskiden küçük işletmeler ön muhasebe işlemlerini excel tabloları üzerinden yürütürken büyük işletmeler lisanslı muhasebe programları alarak ön muhasebe tutarlardı. Web tabanlı muhasebe programlarının gelişmesi sayesinde artık online ön muhasebe işlemleri daha kolay, daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Web tabanlı online ön muhasebe yazılımı olarak Entacir’i güvenle kullabilirsiniz.

Online Ön Muhasebe Neden Önemlidir?

Bir işletme için ön muhasebe kayıtlarının, düzenli, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu konuda en etkili sonucu sunan online ön muhasebe yazılımı sayesinde bütün işlemler anlık olarak kayıt altına alınabilmekte, istenilen yerde müşteri cari hesapları, cari hesap hareketleri sorgulanarak incelenebilmektedir. Müşteri siparişleri, online ön muhasebe programı üzerinden anında kaydedilerek iş yönetimi kolaylaşmakta ve personel üzerinde denetim ve sorumluluk ilgili kişilere doğru bir şekilde aktarılabilmektedir.

Satış personeli yeni bir müşteri ziyareti oluşturduğu anda müşteri kaydını online ön muhasebe üzerinden anında gerçekleştirebilmektedir. Müşteri cari hesapları, alınan siparişler, yapılan tahsilatlar, müşteri hakkında notlar gibi cari hesaplar ile ilgili her türlü işlem online ön muhasebe programı sayesinde hızlı ve pratik şekilde yapılabilmektedir.

Online ön muhasebe programı sayesinde sipariş üzerinden hızlı ve kontrollü bir şekilde irsaliye ve fatura kesimi imkanı bulunmaktadır. Stok giriş ve çıkışlarının anlık ve doğru bir şekilde yapılmasını sağladığı için stok durumunun takibi, ürün tedarikinin zamanında yapılması, sevkiyatın doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesinde büyük katkısı vardır.

Kasa, Çek ve senet, banka hesapları entegreli bir şekilde çalıştığı için güncel ve doğru sonuçlara ulaşmakta etkili olduğu kadar manuel giriş işlemlerinin azaltılmasına da büyük katkı sağlamaktadır. Online ön muhasebe programı sayesinde cari hesap takibi aksamadan hızlı ve doğru bir şekilde yapılabilmektedir.

Web tabanlı ön muhasebe ile personelin işe devamlılığı, prim, avans ve maaş takibi, personelin şirket adına yaptığı harcamaların düzenli bir şekilde takip edilmesi sağlanabilmektedir.

Web Tabanlı Ön Muhasebe Nasıl Çalışır ve Faydaları

Web tabanlı ön muhasebe tamamen web tabanlı bir muhasebe programıdır ve istenilen her yerde internet üzerinden erişim imkanı sunmaktadır.

Çoğunlukla basit bir ara yüze sahip olduğu için kullanımı çok kolaydır. Online ön muhasebe uygulaması, ufak bir eğitim ile personelin sorumlu olduğu bölümlerde, yetkisi doğrultusunda ön muhasebe işlemlerini kolayca yapabilmesine olanak sağlar.

İnternet üzerinden erişim imkanı ile kullanıma sunulan online ön muhasebe programı sayesinde bir yere bağımlı olmadan, istenilen yerde, anında ön muhasebe kayıtlarına ulaşma imkanı sunar. Bu sayede istenilen zamanda cari hesap kontrolü, depo stok kontrolü, sipariş takibi ya da finans durumu incelemesi yapılabilmektedir.

Web tabanlı muhasebe programları sayesinde server, muhasebe programı lisansı, database gibi birçok sabit yatırıma gerek kalmaz. Buna bağlı olarak bilgi işlem elemanı gerekliliğini de ortadan kaldırır.

Web tabanlı muhasebe programları sayesinde ön muhasebe işlemleri yapıldığında tüm veriler bulut depolama sisteminde kaydedilmektedir. Bu sayede istenilen anda ve yerde tüm online ön muhasebe verilerine ulaşmak ve işlem yapmak mümkün olabildiği gibi verilerin kaybolma riski de bulunmamaktadır.

Tahsilat ve ödeme hatırlatmaları, otomatik raporlama sistemi, e-fatura ve banka entegrasyonu gibi birçok kolaylığı bir arada sunan web tabanlı ön muhasebe sayesinde tüm işlemler düzenli, zamanında ve en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yorum yapın