Online Ön Muhasebe Nedir ?

Online Ön Muhasebe Nedir ?

Online Ön Muhasebe Nedir ?

Online Ön Muhasebe, işletmelerin parasal işlemlerini (nakit akışını, müşterilerini, stoklarını vb.) kayıt altına alır ve hareketlerin takip edilmesi için kullanılır. Ön muhasebe işletmelerin kendi bünyesinde bulunur. Online olarak ön muhasebenizi tutmanın en kolay yolu Entacir uygulamasını 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. (bkz : Entacir Nedir ?)

Online Ön Muhasebe Neleri Takip Eder ?

Kasa :

İşletmenizin nakit akışını, gelir ve gider durumunu takip eder. Kasanıza giren ve kasanızdan çıkan paraların açıklamalarına, tarihlerine ve akışın kimin tarafından yapıldığına ücretsiz bir şekilde hızlıca ulaşabilirsiniz.

Cari Hesapları

İşletmenizin çalıştığı müşterilerin (carileri) kolayca takip edilmesini sağlar. Bu özellikle alım yaptığınız firmalardan en son hangi alımı gerçekleştirdiğinizi, satış yaptığınız müşterilerden ise en son hangi faturayı oluşturduğunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca açık hesap çalışan işletmeler için müşterilerinizin son bakiyesini de görüntüleyebilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapabilir veya carilerinizden tahsilat yapabilirsiniz.

Fatura ve İrsaliye

İşletmenizin fatura oluşturma, irsaliye oluşturma gibi işlemlerini kolaylaştırır. Tek tuşlar ödeme türünü belirleyerek satışlarınızı yapabilir, irsaliyenizi oluşturup daha sonra faturaya dönüştürebilirsiniz. Entacir uygulamasında müşterilerinize satış yaptığınız fiyatları hafızada tutar ve her müşterinize belirlediğiniz özel fiyatları hatırlar. Bu ücretsiz özellikler sayesinde işletmenizin finansal işlemlerini daha kolay hale getirir.

Stok Takibi

İşletmenizde kayıtlı ürünlerinizin stok takibini yapmanızı çok daha kolay hale getirir. Entacir uygulamasında ürünlerinize alt stok limiti belirleyip, ürününüzün stok sayısının bu limit altına geldiğinde size bilgi vermesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca stoğu biten ürünlerinizi de hızlıca görüntüleyebilirsiniz. Satış yaptığınızda veya alım yaptığınızda stoklar otomatik olarak güncellenecektir.

Online Ön Muhasebe Neden Önemli ?

Online ön muhasebe hiç bir zaman yatırım gerektirmez ve bir kaç aşamadan oluşan zorlu kurulum süreçleri ile sizleri uğraştırmaz. Sadece hesabınızı açıp, size uygun olan abonelik paketini seçtikten sonra tek yapmanız gereken müşterilerinizi ve ürünlerinizi sisteme aktarmak olacaktır. Bütün hesaplama işlemlerini online ön muhasebe sisteminiz otomatik olarak yapacak ve sizlere sunacaktır. Kullanmış olduğunuz ön muhasebe sisteminin kullanım amacı dışına çıkmadığınız sürece hiç bir hata ile karşılaşmamış olacaksınız.

Online ön muhasebe sistemlerinde verileriniz sürekli yedeklenir ve veri kaybı en az hale getirilir. Kendiniz de işletmeniz için bu yedekleri edinebilirsiniz. Bilgisayarınız veya telefonunuz bozulsa bile verilerinize hiç bir zarar gelmez. Verileriniz sistem tarafından sürekli olarak yedeklenecektir.

“Online Ön Muhasebe Nedir ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın